Bylinky na potenciu koreň Maca
koreň rastliny Maca

Síce nám moderná doba prináša skvelé vymoženosti a bonusy, občas za to platíme vysokú daň. Frekventovaným problémom, pred ktorým sa však stále zatvárajú oči, je aj erektilná dysfunkcia.

Páni bez rozdielu veku, strácajú „záujem“ o sex. Príčinou je v prvom rade stres a zlý životný štýl, ktoré sa však môžu časom podpísať na celkovom zdraví. Prepuknú ochorenia, ktoré celú záležitosť iba umocnia.

Bylinky na potenciu sú účinné na vašu erekciu

Treba si uvedomiť, že erekcia (jej kvalita i dysfunkcia) je tak prirodzená ako povedzme spánok, čkanie alebo zívanie. Hoci sa skúšali už viaceré alternatívy liečby erektilnej dysfunkcie, po rokoch sa opäť vraciame k tomu, čo nám je najprirodzenejšie, a teda k bylinám. Bylinky na potenciu sú vo veľkom obsiahnuté aj vo voľnopredajných doplnkoch a tabletkách na potenciu.

Poďme sa teda spoločne pozrieť na bylinky na potenciu a prírodné látky, ktoré sú obzvlášť obľúbené nielen medzi farmaceutmi, ale i bežnými ľuďmi. Ak ste o ich účinkoch dosiaľ nevedeli, možno je načase zmeniť to. Majte ale na pamäti, že akúkoľvek alternatívnu liečbu by ste mali konzultovať so svojím lekárom.

1. Maca prášok

Medzi najúčinnejšie bylinky na potenciu patrí Maca. Hovorí sa jej aj peruánska Viagra. Túto rastlinu poznali už pôvodni obyvatelia dnešného Peru a Bolívie pre svoje blahodárne účinky na posilnenie potencie.

Miestna legenda hovorí, že bojovníci z radu Inkov užívali Macu pred bitkou kvôli čo najväčšej sile. Po vyhratej bitke však bola Maca zakázaná, aby uchránila ženy pred sexuchtivými bojovníkmi. To hovorí za všetko.

Predáva sa väčšinou ako jemne namletý prášok alebo v tabletkách.

Chcete spoznať účinok Maca na sebe?

2. Panax ginseng (Ženšen pravý)

Koreň ženšenu sa používa na výrobu liekov pre viacero ochorení vrátane erektilnej dysfunkcie. Odborníci študovali, aké účinky má táto bylinka na liečbu problémov s erekciou a ukázalo sa, že je nielen bezpečná, ale aj účinná.

Bylinky na potenciu Panax ginseng Ženšen
Ženšen výrazné podporuje erekciu

Panax ginseng sa ale neodporúča užívať dlhodobo. Má totiž povzbudivé účinky, ktoré môžu viesť k poruchám spánku. Negatívne ho tiež ovplyvňuje alkohol, kofeín a niektoré lieky. Ak sa teda rozhodnete užívať doplnky alebo čaje z tejto byliny, týmto elementom sa radšej vyhnite.

3. Droepiandrosterón (DHEA)

Vo všeobecnosti by sme mohli povedať, že ide o „hormón večnej mladosti“, ktorý je však často výrazne prehliadaný a podceňovaný. Odborníci ho pokladajú za otca všetkých hormónov, pretože telo si z neho dokáže vytvárať ďalšie hormóny. Organizmus ho vie vyprodukovať sám, ak ho ale máme nedostatok, vznikajú rozmanité ťažkosti.

Doplniť si ho môžeme napríklad prostredníctvom Wild yam (Dioscorea villosa / Dioskórea huňatá) alebo sóje.

Štúdie preukázali, že DHEA je pri liečbe erektilnej dysfunkcie taktiež bezpečný a účinný. Výskum však ukázal i to, že nemusí byť efektívny, ak je problém s erekciou spôsobený cukrovkou alebo poruchou nervov. DHEA môže pôsobiť negatívne aj v spojení s niektorými liekmi.

4. L-arginín (Arginín)

Ide o aminokyselinu, ktorá sa nachádza v hydine, rybách, červenom mäse a mliečnych výrobkoch. Keďže si ju telo nedokáže samo vytvoriť, je nutné prijímať ju v potravinách.

Špecialisti ju však vedia vytvoriť aj v laboratórnych podmienkach. Arginín pomáha rozširovať cievy a zvyšovať prietok krvi. Opäť dopadol v teste ohľadne erektilnej dysfunkcie výborne, no nemal by sa užívať s Viagrou, dusičnanmi, prípadne liekmi na vysoký krvný tlak.

5. Yohimbe

Pod týmto exotickým názvom a ukrýva africký ihličnatý strom Pausinystalia yohimbe. Kôra stromu obsahuje yohimbín, čo je alkaloid, ktorý obsahujú aj viaceré tabletky na potenciu, ale využíva sa i ako afrodiziakum.

Musíme však upozorniť, že nadmerné užívanie môže byť nebezpečné, preto vždy konzumáciu preparátov s touto zložkou konzultujte s lekárom.

6. Pinus pinaster (Morská borovica)

Táto borovica rastie v západnom a juhozápadnom stredomorskom regióne, ale nájsť ju môžete aj v južnej Afrike. Pre liečebné účely sa využíva výťažok z kôry.

Pycnogenol je ochranná značka pre doplnok, ktorý obsahuje túto kôru. Výskum naznačuje, že môže liečiť aj erektilnú dysfunkciu, ale sú nutné ďalšie testovania.

Tento medikament, ani tie s jeho zložkou, však neužívajte v prípade, ak trpíte imunosupresívom (obmedzujúca schopnosť organizmu reagovať na antigénny podnet tvorbou protilátok).

Ani s prírodnými doplnkami to netreba preháňať

Odborníci sa domnievajú, že aj prírodné liečivá môžu obsahovať látky, ktoré sú iba v liekoch na predpis, prípadne iné nebezpečné látky. Vo väčšine prípadov sa tieto zložky neuvádzajú na obale, ale mohli by spôsobiť závažné vedľajšie účinky a interakcie.

Pred zakúpením akéhokoľvek voľnopredajného lieku sa preto odporúča poradiť so špecialistom.

Liečba erektilnej dysfunkcie nebýva náročná

Ak Vás trápia problémy s erekciou, nemali by ste sa hanbiť navštíviť lekára, ani byť z takejto návštevy nervózny.

Erektilná dysfunkcia je často príznakom ďalších zdravotných ochorení, preto sa neoplatí trápiť s ňou osamote.

Každý muž, ktorého sužujú podobné ťažkosti, by si mal uvedomiť, že vo väčšine prípadov ide o jednoduchý postup liečby. Čím skôr začnete o svojom probléme hovoriť pred kompetentnou osobou, tým skôr sa obnovia Vaše normálne a zdravé sexuálne funkcie.

Vzrušenie ovplyvňujú viaceré telesné systémy vrátane mozgu , nervového systému, ciev, svalov, hormónov a emócií. Zlyhanie jedného môže spôsobiť aj prekážky na inom mieste. Náš organizmus je totiž jeden špičkový mechanizmus, kde všetko so všetkým súvisí.

Najčastejšie spôsoby liečby erektilnej dysfunkcie

Erektilná dysfunkcia sa často chápe ako príznak ďalších ochorení, a teda to nie je iba otázka sexuality. Až lekár môže kvalitne diagnostikovať, čo sa za tým ukrýva a nastaví adekvátnu liečbu.

Najbežnejšie spôsoby liečby zahŕňajú užívanie liekov, podávanie injekcií alebo čapíkov, obnovu testosterónu, no doktor môže tiež odporučiť používanie vákuovej pumpy, penilný implantát, prípadne operáciu ciev.

Pripravte sa i na zmenu životného štýlu, upravenie hmotnosti, obmedzenie fajčenia a konzumácie alkoholu. Čaká Vás možno tiež psychologické poradenstvo.
V drvivej väčšine sa erektilná dysfunkcia začína malým problémom, ktorý treba ale hneď riešiť. Nečakajte preto na vhodnejšiu chvíľu, tá najlepšia je práve teraz.

Najúčinnejšie bylinky na potenciu (5 najsilnejších) 4.84/5 (96.84%) 19 hlas[ov]
Najúčinnejšie bylinky na potenciu (5 najsilnejších)
Tagged on:

Jeden príspevok “Najúčinnejšie bylinky na potenciu (5 najsilnejších)

  • Ďakujem za skvelý zoznam bylín na erekciu. Osobne som skúšal MACA a tá mi zaberala. Ešte by som do článkuje dobrý aj kotvičník pozemný známy aj ako tribulus terrestris. Idem vyskúšať aj ďalšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

AKO ZVÝŠITE

 

 TESTOSTERÓN 

a vyriešite Váš problém s erekciou

Vložte Váš email

a stiahnite si knihu zadarmo!

ZADARMO

KNIHA PRE VÁS

ĎAKUJEME!

AKO ZVÝŠITE

 

 TESTOSTERÓN 

a vyriešite Váš problém s erekciou

Vložte Váš email

a stiahnite si knihu zadarmo!

ZADARMO

KNIHA PRE VÁS

ĎAKUJEME!

TOPlist