Neschopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu pre uspokojivý pohlavný styk, označovaná občas aj ako impotencia, trápi čoraz častejšie i mladých mužov.

Príležitostný skrat nie je ničím nezvyčajným, pretože mnohí z nás sú vystavení každodennému stresu. Pokiaľ by sa ale problémy opakovali, môžu byť príznakom vážnejších zdravotných problémov, ktoré si vyžadujú odbornú liečbu.

Nie vždy má však nekvalitná erekcia príčiny vo fyzickom zdraví, občas sú za ňou aj emocionálne ťažkosti, nepohoda v práci či vo vzťahu. Nie všetky mužské sexuálne problémy musia byť zákonite spojené s erektilnou dysfunkciou.

Poznáme aj také dysfunkcie ako predčasná ejakulácia, oneskorená alebo chýbajúca ejakulácia, prípadne nedostatok záujmu o sex všeobecne. Keďže dnes má veľa mladých ľudí podobné problémy, určite nie je hanba siahnuť po riešení a hovoriť o tom.

Erektilná dysfunkcia a zdravý a pevný ako buk

Štatistiky uvádzajú, že erektilná dysfunkcia sa zvyšuje s vekom. Postihuje asi 4 % mužov po 50-tke, ale takmer 17 % po 60-tke. Okrem toho trápi až polovicu pánov po 75-ke, ktorí majú výrazné ťažkosti dosiahnuť v sexe plnohodnotné uspokojenie.

Aj keď sa riziko erektilnej dysfunkcie zvyšuje s vekom, nie je nevyhnutným dôsledkom starnutia. Vo všeobecnosti sa skôr treba držať toho, že čím zdravší človek je, tým sú lepšie aj jeho sexuálne funkcie.

Mladý muž erektilná dysfunkcia
Erektilná dysfunkcia sa prejavuje v každom veku

Vitálny človek v akomkoľvek veku môže dosiahnuť kvalitnú a pevnú erekciu, kým zlý životný štýl, alkohol, cigarety, stres a sedavé zamestnanie sa zase podpíšu pod jej pokles, a to aj u mladších mužov.

Relax v penise

Aj keď sa zdá, že pri sexe je penis absolútne napätý a všetko v ňom doslova vrie, relax sa v tomto prípade nespája s dysfunkciou, práve naopak, je príznakom toho, že všetko je v poriadku.

Erekcia je výsledkom zvýšeného prietoku krvi do penisu, ktorý môže stimulovať sexuálna myšlienka alebo priamy kontakt. Keď sa muž vzruší, svaly v penise začnú relaxovať.

Táto relaxácia umožňuje nasledovne zvýšiť prietok krvi v artérií penisu. Krv vyplní dve komory v jeho vnútri. Vzhľadom k tomu, že sa komory naplnia krvou, penis rastie. Erekcia je ukončená, keď sa uvoľnia svaly a akumulovaná krv môže zase prúdiť von z penisu.

K dysfunkcii môže dôjsť v akejkoľvek fáze erekcie

Pokiaľ sú tepny vedúce do penisu príliš poškodené a nedokážu sa správne otvoriť, čím sa zabráni prieniku krvi, dochádza k erektilnej dysfunkcii.

Potencionálnych príčin je ale oveľa viac. Za všetky môžeme spomenúť tie najčastejšie, medzi ktoré patria kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka, poškodenie rakovinou alebo chirurgickým zákrokom, stres, úzkosť, zranenie, osobné problémy, fajčenie, užívanie drog a alkoholu.

Tieto faktory môžu na telo, a teda aj kvalitu erekcie vplývať samostatne, no i v kombinácií. Treba si uvedomiť, že erektilná dysfunkcia je liečiteľný stav.

Čím skôr sa rozhodnete pre návštevu odborníka, tým rýchlejšie si budete môcť znova užívať zmysluplný sex.

Poznáme tiež celý rad liekov na zlepšenie erekcie, z ktorých mnohé sú založené na čisto prírodnej báze. Z toho vyplýva, že nehrozia žiadne vedľajšie účinky, no spoľahlivosť zvykne byť vysoká. Typ medikamentu závisí od príčiny erektilnej dysfunkcie.

Možno by nezaškodilo, keby ste si pozreli porovnanie tabletiek. Najvhodnejšie je poradiť sa s lekárom, ktorý Vám pomôže identifikovať príčinu a nasadiť najvhodnejšiu liečbu.

Ak ale pociťujete neschopnosť erekcie iba výnimočne, v obzvlášť vypätých situáciách, celkom pokojne môžete siahnuť po voľnopredajných liekoch na podporu potencie.

O probléme sa ale neostýchajte diskutovať, pretože v mnohých prípadoch môže byť za ním oveľa viac. Nespoliehajte sa tiež na neznáme značky a lacné napodobneniny, ktoré nájdete online. Nie všetky sú totiž bezpečné.
Sme presvedčení, že tabuizovanie a konzervativizmus ohľadne erekcie nemajú v 21. storočí čo robiť. Tak hlavu hore a postavte sa svojmu problému čelom.

Erektilná dysfunkcia straší aj mladých mužov 5.00/5 (100.00%) 2 hlas[ov]
Erektilná dysfunkcia straší aj mladých mužov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist