Aj keď sa môže zdať, že impotencia je iba záležitosťou „dolných partií“ tela, neraz za tým býva oveľa viac. Erektilná dysfunkcia je tiež jedným z varovných signálov, ktoré hovoria o ochorení srdca alebo iných obehových problémoch.

Každému, kto sa aspoň trocha vyzná v biológií a funkcii tela, je dobre známe, že erekcia je v podstate doručenie nahromadenej krvi do penisu. Tá sa tam drží, kým sa nevybije.

K erekcii dochádza vtedy, keď sa v mieche, kde je kontrolné centrum, zaznamená vzrušenie. Miecha následne vyšle signál do cievnej pletene v penise a tepny sa rozšíria. V dôsledku toho tu pritečie zvýšené množstvo krvi. Následne sa žily zúžia, čo znamená, že krv sa tu nahromadí a neodteká.

Muž môže trpieť erektilnou dysfunkciou, ak nie je prítok krvi do penisu v poriadku. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na tento problém o niečo bližšie.

Impotencia ako váš barometer zdravia

V prípade, že ste zaznamenali problémy s erekciou, príčinou môže byť napríklad ateroskleróza, čo je ochorenie tepien, pri ktorom sa do narušenej cievnej steny ukladajú tukové látky.

Priechodnosť ciev sa tak zužuje, čo následne obmedzuje bezproblémový prietok krvi.

Nedostatok kyslíka má zase na svedomí hromadenie kyseliny mliečnej v srdci, čo vedie k ochoreniu známemu ako angina pectoris. Vzniká v dôsledku nadmerného zaťaženia (fyzického aj psychického), kedy má srdce najväčšie nároky na dodávky kyslíka.

Prejavuje sa to napríklad silnou bolesťou na hrudi. V dôsledku podobných ťažkosti dochádza následne k infarktom, mŕtviciam a iným kardiovaskulárnym kolapsom.

Ochorenie srdca a erekcia
Ochorenie srdca a slabá erekcia môžu spolu súvisieť. Nepodceňujte tieto príznaky.

Upchatie tepny v mozgu môže spôsobiť aj stratu pamäte alebo demenciu. Ateroskleróza v tepnách, ktoré zásobujú penis, môže zabrániť zvýšenému prietoku krvi, ktorý je potrebný na dosiahnutie erekcie. Zväčša teda platí, že za príčinou podobnej dysfunkcie stoja cievne problémy.

Stav svojej erekcie preto nikdy nepodceňujte a berte ho ako dôstojný barometer celkového zdravia.

Niekoľko spôsobov, ako sa vrátiť do formy

Dnes existuje viacero spôsobov, ako bojovať proti erektilnej dysfunkcii a svoj zdravotný stav opäť znormalizovať. Na úvod postačia jednoduché zmeny životného štýlu. Urobte niečo so svojou nadváhou, začnite sa zdravo stravovať, viac pohybovať, odvyknite si od fajčenia a podobne.

Svoju rolu tu zohrávajú aj lieky na potenciu.

Pokiaľ ale Vaše problémy pretrvávajú, objednajte sa na odborné vyšetrenie.

V niektorých prípadoch je nutná sexuálna terapia, a to hlavne v prípade, ak je za Vašou dysfunkciou zlé psychické rozpoloženie. Možno sa Vám stalo, že ste niekoľkokrát neočakávane zlyhali a priviedli tak ku sklamaniu nielen seba, ale aj partnerku.

Takáto situácia sa zvykne podpísať pod kvalitu sexuálneho života.

Ak lekár zhodnotí, že fyzicky ste v poriadku, potom skutočne postačia iba tabletky na erekciu a prvotná kríza bude zažehnaná. Veľmi dobrým a osvedčeným produktom je Zerex. Nikdy v tom však nezostávajte osamote.

Trpezlivá partnerka Vám s naštartovaním iste rada pomôže.

Impotencia môže byť príznakom ochorenia srdca 5.00/5 (100.00%) 1 hlas[ov]
Impotencia môže byť príznakom ochorenia srdca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist