Nová štúdia uverejnená v časopise Journal of Sexual Medicine pripomína mužom s erektilnou dysfunkciou, aby zvážili úpravu stravy, návštevu posilňovne, prípadne ďalšie zmeny životného štýlu.

Áno, práve zníženie hmotnosti, lepšie stravovanie, aktívnejší život, menej alkoholu a viac spánku dokáže zvrátiť problémy súvisiace s impotenciou. Slabá erekcia a nízka sexuálna túžba bývajú často spájané s ochorením srdca a ciev.

Vedci zistili, že väčšina mužov bola schopná prekonať svoje ťažkosti s erekciou, keď sa zamerali viac na zdravie svojho srdca. Zdravý životný štýl pomáha zaistiť zdravší a dlhší život. Odborníci tiež odporúčajú, aby páni do svojho „procesu ozdravovania“ zapojili aj partnerku.

Slabá erekcia a jej príčiny

Často sa mylne domnievame, že erektilná dysfunkcia prichádza s vekom. Pravda je ale taká, že za jej spustením stoja choroby, ktoré sa prejavujú najmä u mužov po štyridsiatke. Pokiaľ ale žijete zdravo, tento problém Vás nemusí vôbec postihnúť.

Vitálny človek so zdravým srdcom, ktorého netrápia ani iné civilizačné choroby (cukrovka, vysoký krvný tlak) si môže užívať bezproblémový intímny život i vo vysokom veku.

Erekcia je závislá na dostatočnom nahromadení krvi v penise. Cievy v tomto orgáne sú podobné ako tie, ktoré privádzajú krv do srdcového svalu.

Ak teda trpíte erektilnou dysfunkciou, pravdepodobne nie je s Vaším cievnym systémom niečo v poriadku. Porucha ciev patrí medzi najčastejšie príčiny impotencie a vedie k vážnejším ochoreniam srdca.

Cenné prínosy novej štúdie

Máme to čierne na bielom. Zdravý životný štýl nie je iba dookola omieľaná táranina. Do štúdie, o ktorej sme sa zmienili vyššie, bolo zapojených viac ako 800 náhodne vybraných austrálskych mužov vo veku medzi 35 až 80 rokov. Títo muži boli pozorovaní po dobu piatich rokov.

Ich sexuálna túžba bola hodnotená pomocou štandardného dotazníka, ktorý bol zameraný na preverenie záujmu o sexuálny styk s inou osobou, sebauspokojovanie, no dôraz sa kládol i na celkový vzťah k sexuálnej intimite.

Výskumníci brali do úvahy aj také faktory ako výška, váha, krvný tlak, množstvo telesného tuku, svalová hmota, vzdelanie, rodinný stav, povolanie, fajčiarske návyky, depresie, spánkové výkyvy, lieky, diéta, konzumácia alkoholu či fyzická aktivita. Rovnaký dôraz sa kládol aj na hladinu glukózy, triglyceridov (tukov) a cholesterolu v krvi.

Slabá erekcia
Mužské problémy sú vo vzťahu spoločnými problémami

Osoby, ktoré počas sledovaného obdobia zvýšili svoje zdravé návyky a skvalitnili životný štýl, dosiahli vo svojom sexuálnom živote značné zlepšenie. Naopak, u osôb, ktoré svoje návyky zhoršili, prepukli prvotné príznaky erektilnej dysfunkcie. Ukazuje sa, že táto štúdia priniesla cenné zistenia pre mužov, ktorí majú obavy o svoje sexuálne zdravie.

Jeden z vedcov sa vyjadril, že podpora erekcie tabletkami je vhodná pre riešenie krátkodobého problému (napríklad erektilná dysfunkcia pod vplyvom stresu), no cieľom štúdie bolo najmä motivovanie pánov k zdravému životnému štýlu. Ten dokáže dokonca účinok liečiv zefektívniť.

Odborníci sa zhodli, že existuje celý rad nepriamych príčin, ktoré sa ukrývajú za sexuálnou dysfunkciou a nízkym sexuálnym apetítom. Nikdy preto nedovoľte vlastnej erekcii, aby Vám diktovala pravidlá a hľadajte najvhodnejšie riešenie.

Ženy, buďte svojim partnerom oporou!

Asi sa netreba nijako zvlášť rozpisovať o tom, že problémy s erekciou sa skôr či neskôr odrazia aj na kvalite vzťahu. Ak muž o svojich ťažkostiach nehovorí, žena by sa mala sama snažiť zistiť príčinu upadajúceho sexuálneho života.

K dispozícií je množstvo materiálu, kde si môže o erektilnej dysfunkcii čo-to prečítať. Pokiaľ jej na partnerovi záleží, určite sa bude zaujímať o to, ako celú záležitosť čo najlepšie vyriešiť.

Môže si prekliknúť na náš veľký článok o erekcii, prípadne dohodnúť stretnutie s lekárom, no najmä by sa mala s partnerom porozprávať. Prelomenie ľadov nebýva jednoduché, no určite sa oplatí skúsiť to.

Na rozhovor si vytipujte správny moment. Žena by nemala čakať, kým začne rozprávať muž. Ten s tým zvyčajne čaká do poslednej chvíle.

Prejav podpory a porozumenia určite urobí svoje. Nejeden muž tiež ocení, keď s ním k lekárovi pôjde aj partnerka. Pri včasnej reakcii predídete nielen zanedbaniu väčšieho zdravotného problému, ale i pocitom strachu, depresii, odcudzeniu a poklesu sebadôvery.

Veríme, že väčšina žien nemiluje svojho partnera iba kvôli výkonom v posteli, preto urobia dobre, keď im to jednoducho povedia.

V prípade, že začne byť muž voči žene odmietavý, nemusí to vždy znamenať jej zlyhanie či neveru. Výčitky preto nie sú na mieste. Otvorená komunikácia je základom.

Rozprávajte sa o nových polohách, erotických hračkách, spoločných zážitkoch, ale i o návšteve lekára a najvhodnejšom spôsobe liečby. Hlavne sa od seba nevzďaľujte. V partnerstve ste totiž dvaja a môžete aj dvaja rozhodovať.

Slabá erekcia a partnerka, ktorá vám s ňou pomôže 4.50/5 (90.00%) 4 hlas[ov]
Slabá erekcia a partnerka, ktorá vám s ňou pomôže

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist